Kinoteātris Palladium tika izveidots 1913. gadā – tiem laikiem gana moderna un ietilpīga kinozāle ar 250 sēdvietām. Līdz pat tā slēgšanai 21. gadsimta sākumā Palladium bija viens no iecienītākajiem kinoteātriem galvaspilsētā, un ne velti – savulaik tieši Palladium notikušas visas filmu pirmizrādes. 20. gs. 20. gados Palladium bija lielākais kinoteātris Eiropā ar līdz pat 1080 sēdvietām. 

Kara laikos tam palaimējās izsprukt sveikā no sagraušanas – Palladium ēkai mērķētā bumba skāra vien jumtu un orķestra bedri, pārējo atstājot neskartu. Vēlāk Palladium bija pirmais kinoteātris Rīgā, kas varēja lepoties ar platformāta ekrānu un izcilu skaņu – 1986. gadā te tika atklāts progresīvākais kinoteātris Baltijā ar Dolby Stereo System. 

Sākoties atmodas un tai sekojošās privatizācijas un denacionalizācijas periodam, Palladium kļuva par vienu no iekārojamākajiem objektiem Rīgā. Likumsakarīgi tas noveda pie dažādiem tiesu darbiem līdz kamēr 2002. gadā kinoteātris durvis slēdza un iestājās dīkstāves periods. Ap 2006. gadu Palladium telpās tika uzsākta vērienīga naktskluba būvniecība, taču tas tā arī nepiedzīvoja savu atvēršanu. 

Dažus gadus vēlāk par Palladium saimniekiem kļuva Positivus, gatavi darīt visu, lai Palladium atdzimtu – šoreiz kā Rīgas koncertdzīves centrs.

Koncertzāle Palladium ir viena no pirmajām koncertzālēm Latvijā, kas piemērota vidēja mēroga grupu koncertiem. Palladium ar ietilpību līdz pat 2000 skatītājiem ir lielākā šāda veida koncertzāle Baltijā. Tā atrodas pašā Rīgas centrā – Marijas ielā 21, kādreizējā kinoteātra Palladium telpās, kurš uzskatāms par vietējas nozīmes arhitektūras pieminekli.  

Pēc rūpīgiem sagatavošanās un telpu rekonstrukcijas darbiem, kinozāle durvis vēra 2011. gada 28. septembrī. Pirmie uz Palladium skatuves kāpa tādi mākslinieki kā James Blunt, FM Belfast, Kaiser Chiefs un Anna Calvi, sagādājot neaizmirstamu piedzīvojumu ne vienam vien mūzikas mīļotājam – beidzot Rīgā ir koncertzāle, kurā šādiem koncertiem notikt! 

Koncertzāles saimnieki ir izturējušies ar cieņu pret kinoteātra Palladium vēsturisko mantojumu, saglabājot tā nosaukumu un telpu veidojot pēc iespējas tuvāku tās kādreizējam spožumam.  Par jauno Palladium funkciju liecina mūsdienīgi un pārdomāti akcenti interjerā, kā arī koncertdzīvei pielāgotais telpu iekārtojums – divos līmeņos izbūvētie skatītāju balkonu.

Laikos, kad cilvēce  vēl nepazina ne kino, ne rokmūziku, vieta, kur šobrīd slejas bijušā kinoteātra, tagad koncertzāles, kupols,  tika uzskatīta par Rīgas vēsturisko centru. Vēlāk, 19. gadsimta nogalē,  Palladium tagadējā teritorijā tika uzbūvēta pirmās ēkas – tirdzniecības vajadzībām paredzēti divstāvu spīķeri.