SKAŅU MEŽS
2/Okt/2015
 
Oktobris
 
1 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 14 15 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 31

Skaņu Mežs’2015 – pirmais vakars „Palladium”

2. oktobrī koncertzālē „Palladium” (Marijas ielā 21) notiks nepieradinātās mūzikas un ar to saistītās mākslas festivāla „Skaņu mežs’2015” pirmais koncertvakars, kas būs tematiski veltīts ritmiskajai mūzikai un eksperimentiem ar to. Tā galvenā zvaigzne būs britu mūziķis Squarepusher, kas nāca pie slavas jau 90. gados, vēlāk kļūdams par vienu no pasaulē redzamākajiem tā saucamā IDM žanra projektiem. Rīgā Squarepusher prezentēs savu jauno audiovizuālo šovu, kā arī materiālu no nesenāka albuma „Damogen Furies”.

Šajā vakarā uzstāsies arī eksperimentālā tehno producents Powell, kas meistarīgi rada apzināti neprecīzu, trokšņainu un nobružātu, taču aizraujošu ritmisku mūziku, un virkne mūziķu no jaundibinātās novatoriskās mūzikas platformas SHAPE , tostarp trance mūzikas dekonstruētājs Lorenco Senī (Lorenzo Senni) un Portugāļu afro-hausa aktualitāte DJ Nigga Fox.

„Skaņu mežs” ir starptautiskās festivālu savienības un mūzikas platformas SHAPE līdzdibinātājs un koordinētājs. Tas turpina tikt uzskatīts par vērienīgāko avangarda un nepieradinātajai mūzikai veltīto notikumu Baltijas valstīs.


2. oktobra koncertvakarā uzstāsies sekojoši mūziķi:

• Squarepusher• Powell


• Lorenzo Senni


• Gábor Lázár


• DJ Nigga Fox• N1L
https://soundcloud.com/n_1_l/n1l-unreleased-on-lee-gambles-nts-radio-london-show-july-2014
• Pasajera Oscura
https://soundcloud.com/pasajera-oscura

Festivāls notiek 2., 9. un 10. oktobrī koncertzālē “Palladium” un mūzikas namā „Daile”. „Biļešu servisā” iespējams iegādāties gan atsevišķas biļetes uz koncertvakariem, gan abonementu uz visu festivālu.

Festivālu „Skaņu mežs” atbalsta Eiropas Savienības programma “Radošā Eiropa”, Valsts kultūrkapitāla fonds, Rīgas Dome, iRobot, Austrijas vēstniecība Rīgā, Trust for Mutual Understanding un citi. Festivāla ietvaros tiek īstenots arī vērienīgs sadarbības projekts ar norvēģu festivālu „Insomnia”, ko atbalsta Eiropas Finanšu Instruments un Latvijas Kultūras ministrija.

 

Ar pilnu festivāla mūziķu sarakstu iespējams iepazīties šeit:
http://www.skanumezs.lv/lv/festivals2015/