Matt Simons
4/Dec/2019
 
Decembris
 
1
2 3 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 22
23 24 25 26 27 28 29
30

Latvijā pirmo reizi uzstāsies amerikāņu dziesminieks Mets Saimonss 

Gada nogalē, 4.decembrī, koncertzālē “Palladium” uzstāsies Bruklinā, Ņujorkā dzīvojošais mūziķis, dziedātājs un multiinstrumentālists Mets Saimonss (Matt Simons).  Koncerts Rīgā notiks mākslinieka jaunākā albuma “After The Landslide” atbalsta koncerttūres ietvaros un būs viens no 37 koncertiem 16 Eiropas valstīs. 

Nav liels pārsteigums, ka mūsdienu digitālajā laikmetā Savienotajās valstīs dzimušais un dzīvojošais Mets Saimonss pirmos panākumus muzikālajā karjerā guva Eiropā, Nīderlandē.  Sākotnēji viņa dziesmas guva atsaucību digitālajā vidē, kam sekoja daži nelieli koncerti, un tad pēkšņi burtiski vienā naktī Mets kļuva slavens. Kādā no šiem koncertiem viņu pamanīja lielākā nīderlandiešu televīzijas kanāla producente, un jau nākamajā dienā Mets nonāca šīs valsts X faktora žūrijā kā viesis.

Meta Saimonsa kompozīcija With You kļuva par vienu no pārdotākajām iTunes dziesmām Nīderlandē 2013.gadā, pārspējot The Lumineers Ho Hey un Keitijas Perijas  Roar. Savu otro studijas albumu “Catch and Release” mūziķis sarakstīja trīs nedēļās un tā ietvaros sadarbojas ar sešiem dažādiem producentiem ASV un Eiropā. Meta Saimonsa filozofija: “Es uzskatu, ka katram ir jāizmanto tie elementi, kas viņam doti un jācenšās no tiem izveidot kaut ko nozīmīgu.”

Dziesminieka jaunākā albuma “After The Landslide” pazīstamākais singls We Can Do Better sasniedzis vairāk kā 80 miljonus klausījumu straumēšanas vietnēs, 2 mēnešus atradies European Airplay top 10. Savukārt, sadarbojoties ar Eimiju Kuniju (Amy Kuney) radītā kompozīcija Amy’s Song ar atzinību guvušo video, kas vēsta par mīlestību, pieņemšanu un vienlīdzību, atklāj dziļāku mūziķa dziesmu rakstīšanas motivāciju un vēl spēcīgāk nostiprināja Meta augošo karjeru. Tikmēr dziesma Open Up kuru katru brīdi iekļūs European Airplay top 30 un kļūst par vēl vienu hitu. 

“After The Landslide” ir līdz šim apjomīgākais, ambiciozākais un personiskākais albums ar zināmām Bon Iver un Brūsa Springstīna daiļrades iezīmēm. Šis albums pieskaras dažām no lielajām dzīves tēmām – mīlestību, zaudējumu, sērām un spēku, lai iepriekšminēto pārvarētu. Meta klavieru melodijas savijas ar vārdiem, kas par mūziķim svarīgiem dzīves notikumiem runā skaidri un reizēm pat stingri. Tādējādi veidojot dziesmas, kas padara personisko par universālu, visiem saprotamu. 

Pats Mets par gaidāmo koncerttūri stāsta šādi: “Esmu tik sajūsmināts doties šajā apjomīgaja turnejā. Es ar patiesu nepacietību raugos uz iespēju viesoties virknē pilsētu, kur nekad neesmu uzstājies, kā arī atgriezties dažās vecajās, jau iemīļotajās. Jūs sagaida patieši īpašs vakars ar eklektisku dziesmu sarakstu, kas aptver visus manus albumus. Uzstāšanās ir mana mīļākā nodarbe, tāpēc nevaru vien sagaidīt rudeni un daļu ziemas, ko pavadīšu Eiropā”.