JUMPRAVA
13/Nov/2014
IEEJA NO: 18:00
SĀKUMS: 19:00
BEIGAS: 22:00
Rīkotājs: SIA Jumprava Koncerti

„JUMPRAVA”, SVINOT 30, IZDOD JAUNU ALBUMU UN SNIEDDZ JUBILEJAS KONCERTUS

Leģendārā latviešu grupa „Jumprava” šogad svin 30 gadu jubileju un, atzīmējot apaļo gadskārtu, izdod jaunu albumu „Laiks runā”. Šajā rudenī ar īpašu jubilejas koncertprogrammu grupa „Jumprava” dodas tūrē pa Latviju, kurā klausītājus klātienē ne tikai priecē ar jau iemīļotiem hītiem, bet arī atskaņo kompozīcijas no jaunā CD. Latvijas koncerttūre tiks noslēgta Rīgā – koncertzālē PALLADIUM.

Kopumā, atzīmējot savu 30 gadu jubileju, grupa Jumprava viesosies 10 Latvijas reģionu pilsētās un īpašus koncertus 13. un 14. novembrī sniegs koncertzālē PALLADIUM.

Aigars Grauba saka: „Esam kādu laiku klusējuši, bet tagad atkal ir sajūta, ka mums ir ko teikt un mūziķiem tas vislabāk padodas caur dziesmām”. Jaunajā albumā „Laiks runā”, kuru Jumprava prezentēja š.g.13. maijā, iekļautas 13 dziesmas, kuras grupa 80. - 90. gados spēlējusi koncertos, taču nav iekļāvusi nevienā no sešiem iepriekš izdotajiem albumiem. Šīs dziesmas tika piemirstas, tāpēc šī atgriešanās ir īpaši nozīmīga gan grupai, gan tās faniem un atbalstītājiem, kas palīdzējuši šīm dziesmām atdzimt no jauna.

Grupa „Jumprava” pārstāv elektroniskās mūzikas, sintpop un popmūzikas žanrus. Popularitāti un publikas mīlestību grupa iekaroja 80.gadu beigās, kad tās dziedātās dziesmas „Ziemeļmeita” un „Tālu aizgāja” cilvēkiem šķita īpaši tuvas un nozīmīgas. Starp grupas „Jumprava” hītiem ir arī ”Mākonis”, „Peldētājs”, „Prom no pilsētas”, „Vēlreiz”, „Nedaudz par viņu”, savukārt dziesma „Par rozēm”, kas ir arī viens no pirmajiem grupas radītajiem skaņdarbiem, arvien nav zaudējis savu aktualitāti latviešu romantisko dziesmu topā. Kopumā grupa savā pastāvēšanas laikā izdevusi 11 albumus (to skaitā izlases) un ierakstījusi vairāk nekā 100 dziesmas.