José González
10/Jūn/2022
 
Jūnijs
 
1 2 3 4 5
6 7 8 9 11 12
14 17 18 19
20 22 23 24 25 26
27 28 29 30

Koncertzālē Palladium Rīga ar lirisku un melodisku indī-popa priekšnesumu nākamā gada vasarā 10. jūnijā uzstāsies solomākslinieks un grupas Junip dalībnieks José González. Biļetes jau no šodienas iespējams iegādāties “Biļešu Serviss” tīklā.

Zviedru dziesminieku ar argentīniešu saknēm José González Latvijā esam iepazinuši  Positivus festivālā, kur mākslinieks uzstājies kopā ar savu melodisko folkroka grupu Junip 2014. gada festivālā un kā solo-mākslinieku 2017. gada festivālā. Abi no koncertiem palikuši atmiņā kā vieni no skaistākajiem festivāla vēsturē.

Savu solo karjeru José González uzsāka 2003. gadā ar debijas albumu “Veneer”, piesakot sevi kā liriskā indī-popa pārstāvi, kuram raksturīgs maigs vokāls ar paša izpildītu akustiskās ģitāras muzikālo pavadījumu. Līdz ar debijas albumu iznākšanu mākslinieks iepazīstināja klausītājus ar savu ilgi meklēto muzikālo nišu, mierinošu un vienmēr aktuālu.

José González pazīstams arī ar savu melodisko folkroka apvienība Junip, kuru mākslinieks izveidoja kā hobija grupu 90. gadu beigās kopā ar diviem bērnības draugiem un 2000. gadā pieteica kā izsmalcinātu, gluži vai ēteriski psihedēlisku folkroka apvienību. Laiski dinamiskais grupas debijas albums “Fields” (2010) kļuva par klausītāju un mūzikas kritiķu favorītu. Junip pazīstama arī ar dziesmām no filmas “The Secret Life of Walter Mitty” skaņu celiņa.

Savā jaunākajā studijas albumā “Local Valley” (2021), kura ietvaros José González uzstāsies arī pie mums Rīgā. nākamā gada vasarā, mākslinieks turpina būt uzticīgs sev raksturīgajam mūzikas stilam. Šī albuma veidošanā José González pievērsies lokālākam tēmu lokam, kas atspoguļots arī albuma nosaukumā. Tajā iekļautas ne vien dabas skaņas, kuras ierakstītas mākslinieka pagalmā, bet dzirdamas arī kompozīcijas, kas ieskaņotas trijās māksliniekam labi pazīstamās valodās – angļu, zviedru un spāņu. Pats mākslinieks norādījis, ka mūzikai jābūt melodiski patīkamai un dvēseli mierinošai un tā ir jābauda mirklī.