DŪMI UN SPOGUĻI - Festivāls RE RĪGA!
25/Aug/2017
 
Augusts
 

Festivālā RE RĪGA! — laikmetīgais cirks visā savā daudzveidībā 

Piektdien, 25. augustā pl 19:00 festivālu noslēgs amerikāņu laikmetīgā cirka trupas RICOCHET ekspresīvā izrāde DŪMI UN SPOGUĻI (Smoke and mirrors). Izrāde stāsta par iekšējo atbrīvošanos un dziļākas jēgas meklējumiem mūsdienu sabiedrībā. Izrādes centrā ir jautājums – “Ko mēs varam atrast ārpus apdullinošās patērētāju kultūras rutīnas?” Sasaistīti individuālisma vēsumā un iespiesti intelektualizētajā tagadnē, vīrietis un sieviete apjēdz, cik sausa ir mūsdienu pasaule un meklē no tās izeju un veidus, kā sadzīvot pašiem ar sevi. Izmantojot deju un gaisa akrobātiku kā savus izteiksmes līdzekļus, mākslinieki runā par ievainojamību, kas atgriež cilvēcību un dod cerību. Ar vienlīdz lielu devu autentiskuma abi mākslinieki atrod saikni un pilnībā atklāj sevi skatītājiem un, izmantojot poētisku akrobātiku, aicina skatītāju doties līdzi intensīvā un bezkompromisu ceļā patiesības meklējumos.

RICOCHET ir pasaulē atzītākā laikmetīgā cirka trupa no ASV un uzskatāma par Amerikas laikmetīgā cirka celmlaužiem. Izrāde “Dūmi un spoguļi” ieguvusi nedalītu skatītāju un kritiķu atzinību Eiropā, saņemot pat prestižo Total Theatre Award kā labākā cirka izrāde Fringe festivālā Edinburgā 2015. gadā. Apvienojot smalkas metaforas ar pārsteidzošu virtuozitāti, trupa rada unikālu poētiskās akrobātikas stilu caur lirisku ķermeniskumu un virtuozu cirka tehniku. Izmantojot klasisko baletu, laikmetīgo deju, gaisa akrobātiku, somatiskās prakses un kontaktimprovizāciju, RICOCHET meklē jaunus veidus, kā runāt par cilvēka iekšējās pasaules pārdzīvojumiem.

Izrādes ilgums 60 min / Brīdinājums: Izrādē atkailināti ķermeņi. 

Šogad pirmo gadu festivāla Re Rīga! telpu izrādes notiks koncertzālē Palladium, kas ir ideāli piemērota vieta, lai ļautu vizuāli un audiāli izpausties laikmetīgā cirka elementiem - akrobātikai, mūzikai un teātrim.

"Festivāls Re Rīga! notiek jau piekto gadu, taču, šķiet, ka tieši šogad visvairāk cilvēkiem ir nepieciešama atbilde uz jautājumu, kas tad ir tas laikmetīgais cirks, un tādu festivāls ar savu daudzpusīgo repertuāru arī sniegs," saka Re Rīga! festivāla direktors Mārtiņš Ķibers.

Trešdien, 23. augustā pl.19:00 Palladium –
laikmetīgās cirka trupas WHS izrāde DEPARTURE / AIZIEŠANA

Ceturtdien, 24. augustā pl. 19:00 Palladium -
izrādē 100% CIRKS uzstājas ŽILJĒNS OŽĒ un MIKELS HOBICS 

Piektdien, 25. augustā pl 19:00 Palladium –
laikmetīgās cirka trupas RICOCHET izrāde DŪMI UN SPOGUĻI

Festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Festivāla Re Rīga! mājas lapa:http://reriga.lv
Festivāla Re Rīga! lapa FB: http://ej.uz/facebook_reriga