AIZIEŠANA - Festivāls RE RĪGA!
23/Aug/2017
 
Augusts
 

Festivālā RE RĪGA! — laikmetīgais cirks visā savā daudzveidībā

Trešdien, 23. augustā festivālu atklās somu laikmetīgā cirka trupas WHS izrāde - DEPARTURE / AIZIEŠANA. Tā ir psiholoģiska attiecību drāma, kas apvieno jauno maģiju ar teātri, deju, vizuālo mākslu un unikālu kostīmu mākslinieka darbu. Izrāde ir par diviem cilvēkiem, pāri, kuri, atsvešinājušies viens no otra, peld pa dzīvi sapņiem līdzīgās ilūzijās. Atmiņas un realitāte sajaucas, un, pateicoties mākslinieku radītajiem vizuālajiem efektiem, arī skatītājs vairs nav spējīgs izšķirt, kas uz skatuves notiek īstenībā un kas ir tikai ilūzija. Dusmās nomesta vīna pudele, kas kā kino palēninājumā krīt nebeidzami lēni skatītāju acu priekšā, nostalģiski sapņi vienam par otru, kas izgaist ikreiz, kad mīļotais atver acis, ir tikai daļa no emocionāli piesātinātās izrādes mistērijām. Iedvesmojoties no 19. gadsimta burvju mākslinieku radītajām vīzijām, izrāde rada mistisku atmosfēru, kur absurds mijas ar humoru un drāmu.

WHS ir vizuālā teātra un laikmetīgā cirka trupa, ko dibinājuši iluzionists un instalāciju mākslinieks Kalle Nio, žonglieris Ville Valo (Ville Walo) un kostīmu māksliniece Anne Jāmsā (Anne Jämsä). WHS veidotās izrādes ir bijušas ļoti nozīmīgs faktors straujam laikmetīgā cirka uzplaukumam Somijā pēdējā desmitgadē.

Izrādes veidotājs Kalle Nio ir videoinstalāciju un burvju mākslinieks no Helsinkiem. Viņa pētījumu objekts ir video attēla piedāvātās iespējas un tā attiecības ar laiku un telpu. Aizrāvies ar maģijas un iluzionisma vēsturi, viņš attīsta un apvieno vēsturiskus iluzionisma trikus ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Kalle gan kā skatuves mākslinieks, gan režisors regulāri uzstājas laikmetīgā cirka un teātra festivālos, kā arī ar savām video instalācijām piedalās laikmetīgās mākslas izstādēs visā Eiropā.

Izrādes ilgums 65 min / Bez vecuma ierobežojuma

Šogad pirmo gadu festivāla Re Rīga! telpu izrādes notiks koncertzālē Palladium, kas ir ideāli piemērota vieta, lai ļautu vizuāli un audiāli izpausties laikmetīgā cirka elementiem - akrobātikai, mūzikai un teātrim.

 

"Festivāls Re Rīga! notiek jau piekto gadu, taču, šķiet, ka tieši šogad visvairāk cilvēkiem ir nepieciešama atbilde uz jautājumu, kas tad ir tas laikmetīgais cirks, un tādu festivāls ar savu daudzpusīgo repertuāru arī sniegs," saka Re Rīga! festivāla direktors Mārtiņš Ķibers. 

Trešdien, 23. augustā pl.19:00 Palladium –
laikmetīgās cirka trupas WHS izrāde DEPARTURE / AIZIEŠANA

Ceturtdien, 24. augustā pl. 19:00 Palladium -
laikmetīgā cirka izrādē 100% CIRKS uzstājas ŽILJĒNS OŽĒ un MIKELS HOBICS

Piektdien, 25. augustā pl 19:00 Palladium –
laikmetīgās cirka trupas RICOCHET izrāde DŪMI UN SPOGUĻI

Festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds.
Festivāla Re Rīga! mājas lapa:http://reriga.lv
Festivāla Re Rīga! lapa FB: http://ej.uz/facebook_reriga