100% CIRKS - Festivāls RE RĪGA!
24/Aug/2017
 
Augusts
 

Festivālā RE RĪGA! — laikmetīgais cirks visā savā daudzveidībā 

Ceturtdien, 24.augustā divi puiši svārkos veiks pavisam dīvainus eksperimentus izrādē - 100% CIRKS. Dažkārt viņi apzināti spēlē uz skatītāju nerviem, dažkārt viņi cenšas, cik vien spēj… un izgāžas. Citreiz šķiet, ka nu gan triks būs pakļauts neveiksmei, bet – gluži otrādi – tas izdodas! Bez negantas mānīšanās izrāde arī sola gaisa akrobātikas trikus, karājoties matu bizē, balansēšanu uz viena pirksta, trikus uz ķīniešu kārts, muzikālu priekšnesumu, atskaņotu uz alumīnija caurules, un vēl citus Monty Python cienīgus izgājienus.

Mākslinieki Mikels Hobics (Mikkel Hobitz, 192 cm, 85 kg) un Žiljēns Ožē (Julien Auger, 168 cm, 57 kg) sevi raksturo kā „asos nazīšus“, jo specializējas visdažādākajās cirka disciplīnās, sākot no akrobātikas un žonglēšanas līdz pat ķīniešu kārts trikiem. 2012. gadā abi absolvēja prestižo Dejas un cirka augstskolu DOCH Stokholmā. Kopš tā laika viņi uzstājušies dažādu cirka kompāniju sastāvos visā pasaulē, līdz 2015. gadā nolēma strādāt kopā. 2014. gadā Žiljēns viesojās festivālā RE RE RĪGA! kopā ar cirka trupu La Meute.

Izrādes ilgums 60 min / Bez vecuma ierobežojuma 

Šogad pirmo gadu festivāla Re Rīga! telpu izrādes notiks koncertzālē Palladium, kas ir ideāli piemērota vieta, lai ļautu vizuāli un audiāli izpausties laikmetīgā cirka elementiem - akrobātikai, mūzikai un teātrim.

"Festivāls Re Rīga! notiek jau piekto gadu, taču, šķiet, ka tieši šogad visvairāk cilvēkiem ir nepieciešama atbilde uz jautājumu, kas tad ir tas laikmetīgais cirks, un tādu festivāls ar savu daudzpusīgo repertuāru arī sniegs," saka Re Rīga! festivāla direktors Mārtiņš Ķibers.

Trešdien, 23. augustā pl.19:00 Palladium –
laikmetīgās cirka trupas WHS izrāde DEPARTURE / AIZIEŠANA

Ceturtdien, 24. augustā pl. 19:00 Palladium -
izrādē 100% CIRKS uzstājas ŽILJĒNS OŽĒ un MIKELS HOBICS

Piektdien, 25. augustā pl 19:00 Palladium –
laikmetīgās cirka trupas RICOCHET izrāde DŪMI UN SPOGUĻI 

Festivālu atbalsta Rīgas dome un Valsts Kultūrkapitāla fonds. 

Festivāla Re Rīga! mājas lapa:http://reriga.lv
Festivāla Re Rīga! lapa FB: http://ej.uz/facebook_reriga