The Sisters of Mercy šovakar Palladium Riga
2016/08/03

Jau šovakar, 3.augustā, koncertzālē Palladium Riga notiks Baltijā vienīgais un ilgi gaidītais The Sisters of Mercy koncerts. Ieeja Palladium sākot no plkst. 19.30, bet jau pēc pusstundas, plkst.20.00, būs iespējams klausīties iesildošās portugāļu grupas Budda Power Blues uzstāšanos. Savukārt paši The Sisters of Mercy savu uzstāšanos sāks plkst.21.00.

Grupu 1977. gadā Līdsā, Lielbritānijā izveidoja divi domubiedri Endrjū Eldričs (Andrew Eldritch) un Gerijs Markss (Gary Marx), taču visu šo gadu garumā tikai Eldričs un kopš 1981. gada viņa cīņu biedrs – bungmašīna «Doktor Avalanche» ir vienīgie pastāvīgie The Sisters Of Mercy dalībnieki. Protams, bungmašīnu par dalībnieku dēvēt nav īsti korekti, taču tieši Eldriča «Doktor Avalanche» programmētie bungu ritmi kopā ar dziedātāja dobjo baritonu, veido The Sisters Of Mercy muzikālo ietvaru. Šodien gan analogā bungmašīna aizvietota ar trim «MacBook Pro» datoriem.

Koncertos Eldričam asistē arī divi ģitāristi Bens Kristo (Ben Christo) un Kriss Katalists (Chris Catalyst). Koncertos grupa izpilda gan to muzikālo materiālu, kas klausītājiem ir jau zināms no ierakstiem, gan dziesmas, kas tapušas pēdējos gados, bet ierakstu veidā nav fiksētas.

Budda Power Blues radās 2004.gadā kā eksperimentāla grupa, apvienojoties trīs mūziķiem – Budda (vokāls un ģitāra), Nico (bungas) un Pedro Ferreiram (bass), spēlējot improvizētu mūziku bez jebkādiem komerciāliem nolūkiem. Taču drīzumā grupa guva negaidītus panākumus. Grupai ir piedēvēts tituls kā „Labākā portugāļu grupa”, Budda Power Blues spēlē reti spēcīgu un kvalitatīvu blūzu, iedvesmojoties no 70to gadu rokmūzikas leģendām. Enerģētiskums, aizrautība un liela publikas iesaiste ir tie apzīmējumi, kas visvairāk raksturo. Budda Power Blues koncertu sniegumus. Budda ir ģitāras virtuozs, kuru klausīties un vērot ir bauda, kas tai pašā laikā liek publikai vienlaicīgi atcerēties par Džimiju Hendriksu, ZZTop un Led Zeppelin.

19.30 Ieeja
20.00 Budda Power Blues
21.00 The Sisters Of Mercy

Vēl ir pieejamas biļetes uz šīvakara koncertu www.bilesuparadize.lv, kā arī visas Biļešu Paradīze kasēs.

Vairāk info www.livefest.lv.