Rīgā uzstāsies pasaulslavenais britu duets “Oh Wonder”
2020/02/17

8.jūlijā Rīgu apciemos sapņainais britu duets “Oh Wonder”, kas sniegs magnētiskās intimitātes pilnu koncertu “Palladium” koncertzālē. Melodiski emocionāli un maigi, ar pozitīvu skatu uz dzīvi un ar stabilu vietu mūzikas zvaigžņu debesīs - šis ir kārtējais aģentūras “8 Days A Week” rīkotais pasākums, kuram grūti pretoties.


Iepriekšpārdošanas biļetes uz “Oh Wonder” koncertu jau ir nonākušas tirdzniecībā. Biļetes pieejams “Biļešu servisa” kasēs un www.bilesuserviss.lv. Pirmās biļetes vienmēr ir pieejamas ar atlaidi. Tiesa, tam ir nepieciešams īpašs kods, ko var iegūt no aģentūras “8 Days A Week”. Uzrakstot viņiem ziņojumu www.8dw.lt ir iespēja iegūt kodu un nopirkt biļeti par īpašu cenu.

Latvijā “Oh Wonder” viesojās jau 2016.gadā, uzstājoties festivālā “Positivus”. Savu jauno, trešo albumu “No One Else Can Wear Your Crown” duets izdeva pavisam nesen - 2020. gada 7. februārī. Līdz ar albumu grupa ir izsludinājusi arī savu pasaules koncerttūri, kuras ietvaros romantiski muzikālais pāris viesosies arī Rīgā.

“Oh Wonder” ir alternatīvās popmūzikas duets, ko ir dibinājuši londonieši Entonijs Vests un Džozefīne Vandera Gučta. Dueta galvenie trumpji ir harmoniskais balsu unisons, samtaini silta saskaņa, āķīgās melodijas, pašu rakstītās dziesmas, jēgpilnie dziesmu teksti un bezgalīgā sirsnība. Viņi pazīst viens otru jau desmit gadus, astoņus no tiem viņi ir pāris, un sešus spēlē kopā “Oh Wonder”. Kopā skrien maratonus un kopā dzer kafiju, kopā iet caur priekiem un pārbaudījumiem.

“Oh Wonder” iepriekšējais albums ir bijis pasaules topos starp desimit labākajiem.
Tika pārdots vairāk nekā miljons to kopiju visā pasaulē, dziesmu klausījumu skaits straumēšas platforās pārsniedzis miljardu rādītājus un simtiem tūkstošu biļešu pārdotas uz koncertiem visās pasaules malās, kuri lielākoties bijuši pilnībā izpārdoti. Grūti noticēt, ka tas viss ir noticis piecu gadu laikā.

Sākotnējas grupas ambīcijas nebija diez ko lielas - svaigi iemīlējušies jaunieši cerēja, ka viņu dziesmu atskaņos BBC radio 1 un klipu noskatīsies daži tūkstoši. Abi vienojās, ka reizi mēnesī pievienos vienu jaunu dziesmu “SoundCloud” platformā. Bet popularitāte uzkrita kā sniegs uz galvas, un jau drīz vien viņus iemīlēja un gaidīja visās pasaules malās. Sekoja vērienīga tūre, no Jaunzelandes līdz Krievijai, no Kolumbijas līdz Korejai, no Taivānas līdz Izraelai.

Pēc intensīviem koncertēšanas piedzīvojumiem Entonijs un Džozefīne labi atpūtās un piezemējās. Paši izveidoja dizainu savam jaunajam mājoklim un iekārtoju tur studiju, kur arī tapa dueta jaunais materiāls. Desmit dziesmu apkopojums, kas pēta dažādas emocijas un pieredzes - lielākā daļa no tām ir uzkrāta un piedzīvota ceļā, “Oh Wonder” vērienīgās pasaules koncerttūres laikā.

“No One Else Can Wear Your Crown” ir pilnībā pašu sacerēts un producēts trešais “Oh Wonder” albums, ko viņi ir ierakstījuši savā mājas studijā. Viņiem palīdzēja producents Cenzo Taunšends, kura klientu sarakstā ir “Florence & The Machine”, “Franz Ferdinand”, “New Order”, “U2” un citas zvaigznes. Jaunais albums ir dzīvelīgas enerģijas un veldzējoša svaiguma pilns. “Oh Wonder” jau atkal pierāda sevi kā grupu, kas spēj tikt galā ar ikdienas dzīves kāpumiem un kritumiem.

Grupas jaunais albums “No One Else Can Wear Your Crown” ir tapis kā svarīgs vēstījums pa sevis pieņemšanu un pilnveidošanu. Albuma pirmo singlu “Hallelujah” Džozefīne un Entonijs veltīja ikvienam, kam kādreiz dzīvē pietrūcis atbalsta. “Grupas pirmssākumos neviens no apkārtējiem neticēja, ka mēs varam ko sasniegt. To vien dzirdējām, ka nekas mums neizdosies, ka nekad negūsim panākumus, ka neesam pietiekami labi. Bieži likās, ka mums vienkārši vajadzētu padoties. Tomēr mēs apņēmāmies iet uz priekšu, neuztraucoties par to, ko cilvēki par mums domā, daudz strādāt, sekot sapnim un izmēģināt visu iespējamo. Un šis izaicinājums attaisnoja sevi,” stāsta Džozefīne. Vairākas “Oh Wonder” dziesmas ir par dzīves izaicinājumiem.

Albums “No One Else Can Wear Your Crown” atstāj pacilājošas sajūtu, un pilnībā pārliecina, ka “Oh Wonder” ir gatavi atgriezties ar jaunu spēku. Uzlādēti un gatavi nākamiem sasniegumiem un virsotnēm. Šķiet, ka viņi ir spējīgi atrisināt jebko - gan mūžīgos dzīves jautājumus, gan arī to, kā dzīvot un strādāt kopā, un ko darīt ar suni, ja atkal jādodas lielajā koncettūrē. Ar suni vai bez - gaidīsim viņus Rīgā 8.jūlijā, un ticēsim, ka mīlestība vienmēr uzvar!

www.ohwondermusic.com
www.instagram.com/ohwondermusic
www.facebook.com/ohwondermusic