RAG’N’BONE MAN KONCERTU PALLADIUM IESILDĪS ALBERTA CROSS
2018/02/14

Uzlādējošas un vienlaikus relaksējošas melodijas, maigs un piepildīts skanējums raksturo multinacionālās mūziķu apvienības Alberta Cross muzikālo daiļradi. Tieši viņi būs tie, kas noskaņos publiku pirms britu mūziķa Rorija Grahama (Rory Graham), plašāk zināma kā Rag’n’Bone Man, uzstāšanās koncertzālē Palladium 27.aprīlī. Atsvaidzinošais un dzīvīgais skanējums ar alternatīvā roka un blue grass iezīmēm Alberta Cross ir padarījis par pieprasītu grupu ne tikai dažādu mūzikas smagsvaru kā Oasis, Nīla Janga, Mumford and Sons un citu mākslinieku koncerttūrēs, bet arī kinematogrāfā – ne velti viņu mūzika skan tādos starptautiski novērtētos seriālos kā Californication, Sons of Anarchy un BBC sāgā Survivors. Plašo, vienlaikus savā pasaulē ievelkošo mūziku pirmo reizi klātienē varēs novērtēt arī Latvijas mūzikas cienītāji.

Britu un zviedru izcelsmes rokgrupa Alberta Cross ir dibināta Londonā 2005.gadā, un tās pastāvēšanas laikā mūziķu sastāvs ir nemitīgi mainījies, taču viens elements ir palicis stabils – grupas līderis, vokālists un ģitārists Peters Eriksons Stakē, kura dzīvespriecīgā balss ir uzskatāma ne tikai par grupas muzikālo vizītkarti, bet arī vienu no šīs apvienības muzikālajiem dzinējspēkiem. Alberta Cross kontā šobrīd ir trīs pilna garuma albumi, kas visi guvuši nedalītu mūzikas kritiķu atzinību, kā arī vairāki minialbumi. Tos visus raksturo izteikts melodiskums, vieglums un labākais no alternatīvā roka skatuves. Papildus ierastajam rokmūziķu instrumentu arsenālam Alberta Cross izmanto arī visdažādākās perkusijas, pūšamos instrumentus, stīgu sekciju, kā arī ērģeles un harmonijas, panākot plašu un bagātīgu skaņu kaskādi, kas vienlaikus nekļūst uzmācīga vai nogurdinoša, turklāt atsauc atmiņā labākās rokmūzikas apvienības no krāšņajiem un muzikāli varenajiem septiņdesmitajiem gadiem. Turklāt nenoliedzamas ir ietekmes no apkārtējās vides. Alberta Cross ir rezidējuši Londonā, Bruklinā un tagad par savu mājvietu sauc Berlīni – metropoles vēriens kombinācijā ar īpaši jutīgu mūzikas izpratni ļauj radīt melodijas, kas iedvesmo, pacilā un atbrīvo. 

Alberta Cross muzikāli iespaidīgais enerģijas lādiņš būs īstais, kas sagatavos harizmātiskajam britu mūziķim Rag’n’Bone Man, kurš jau iekarojis miljoniem klausītāju siržu visā pasaulē, 2017.gadā piedzīvojot vispasaules atzinību. Rag’n’Bone Man turneja Grande Reserve Tour sākusies šī gada sākumā, un līdz klausītājiem Rīgā nonāks, sasniegusi savu kvalitātes pilnbriedu. Par Rag’n’Bone Man panākumiem visspilgtāk runā saņemtās balvas – BRIT Awards un Echo Award -, ierakstiem piešķirtais platīna un pat dimanta statuss vairākās valstīs, kā arī fakts, ka viņa debijas albums Human kļuva par ātrāk pārdoto šīs desmitgades debijas albumu Lielbritānijā. Viņa mūzikā savijas blūza, repa un gospeļu elementi, vienlaikus nezaudējot laikmetīgo pieskārienu, kas padara Rag’n’Bones par vienu no emocionāli uzrunājošākajiem aktuālajiem mūziķiem – ne velti pērn viņa koncerti Lielbritānijā un Eiropā bija pilnībā izpārdoti. 

Biļetes uz Rag’N’Bone Man koncertu Palladium 27. aprīlī, kurā kā iesildītāji uzstāsies grupa Alberta Cross, vēl ir pieejamas Biļešu Serviss kasēs un www.bilesuserviss.lv.