Pirmo reizi Rīgā elektroniskā tango mūziķu grupa – ELECTROCUTANGO
2013/11/13

ELECTROCUTANGO mūzika aizrauj ikvienu – gan klausītājus, gan dejotājus. Uzstājušies gandrīz visās lielākajās Eiropas pilsētās, Electrocutango ir hīts pat Buenosairesā, kaut arī viņu dzimtene ir Oslo. 2014. gada 11. janvārī pasaulslavenā elektroniskā tango mūziķu grupa Electrocutango pirmo reizi uzstāsies Rīgā, koncertzālē Palladium.

Electrocutango dibinājis Sverre Indris Joner – norvēģu mūziķis, komponists un arranžētājs, kurš sarakstījis mūziku teātriem, filmām un orķestriem. Viņš radījis mūziku lugai Tanghost, kura plaukusi laurus, uzstājoties kopā ar pasaulslaveno horeogrāfu un tango dejotāju Pablo Veron.

Sverre Indris Jonera mūzikā ieskanas Salgana un Piacollas stīgas. Viņš lieto šo ekskluzīvo parfīmu savā īpašā veidā. Viņa oriģinālās kompozīcijas ir kompleksas un ritma bagātas. 2011. gadā koncertējot Buenosairesas Nacionālajā Tango Akadēmijā, Horacio Ferrera piešķīra Joneram goda pilno Akadēmijas biedra nosaukumu.

Elektrocutango dēvē par vienu no visdinamiskākajām, inovatīvākajām un oriģinālākajām jaunās elektro tango mūzikas novirziena grupām pasaulē. Viņu mūzika balstīta uz tanguero mūzikas buķeti, bet tajā ieskanas arī Puertoriko, Brazīlijas, džeza un mūsdienu mūzikas ritmi. Grupa plaši pazīstama ar savu albumu Felino, kurš tiek uzskatīts par elektroniskā tango žanra klasiku.

Electrocutango iekarojis tādas pasaulslavenas skatuves un vietas Buenosairesā kā La Viruta, Club Catedral, Sanata bar, Notorious, Academia Nacional del Tango, piedalījies tādos pasākumos kā Oslo World Music Festival, Notting Hill Arts Club (Londona), Berlin Tangofestival, A-realidades (Stokholma), Meditango (Roma), Tango®evolución (Cesena), Tango del norte (Kopenhāgena), Latinfestivalen (Trondheima), Oslo Jazzfestival, Tangocamp (Malmø).

Electrocutango sastāvā Rīgā uzstāsies pieci mākslinieki:
•  Sverre Indris Joner – klavieres, taustiņinstrumenti
•  Mikael Augustsson – bandoneons
•  Odd Hannisdal – vijole
•  Steinar Haugerud – kontrabass
•  Antonio Torner – perkusijas

Electrocutango ir vērts dzirdēt jebkuram, kurš seko līdzi mūzikas attīstībai pasaulē, - jebkuram, kurš mīl tango mūziku, deju un tās daudzveidību.

Electrocutango koncerts Rīgā tiek rīkots Starptautiskā Argentīnas tango festivāla RigaTangoWinterFest 2014 ietvaros. RigaTangoWinterFest iespējams ir viens no tolerantākajiem festivāliem Eiropā, veicinot dažādu tango stilu izpausmes un attīstību tango dejā un mūzikā, nododot publikas vērtējumam ne tikai klasiskās, bet arī modernās tango vērtības populāru tango mākslinieku izpildījumā.

Biļetes uz Electrocutango koncertu pieejamas Biļešu servisa kasēs: www.bilesuserviss.lv